Neurosenzorické terapie pro Teušku

Neurosenzorické terapie pro Teušku

Naše sluníčko Teinka má 27 měsíců a má prozatím diagnostikovanou psychomotorickou retardaci spolu se strabismem, souvisejícím s celkovou hypotonií. Prozatím se samostatně nepohybuje a má omezené zrakové možnosti. V současné době s ní trénujeme sedy v oporách. Prozatím neleze, sama nesedí, nemluví. Momentálně čekáme na výsledky genetického vyšetření.

Během posledních 18 měsíců, aktivně řešíme Teinčin stav, protože si uvědomujeme, jak důležitá je práce v co nejranějším věku děťátka. Věnujeme se každodenně cvičení Vojtovy metody, chodíme s Teinkou na kraniosakrální terapie, využíváme spolupráce se střediskem Pontis a spolupracujeme s Ranou péčí v souvislosti s její aktivizací a prací s očními vadami.

Dosud jsme absolvovali terapii v Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích a v neurorehabilitačním středisku Axon a v obou případech jsme zaznamenali posun v souvislosti s Teinčiným stavem. Sice velmi drobný, ale je. A vzhledem k dceřiným problémům se zrakem a motorikou nám byla velmi vřele doporučena právě neurosenzorická terapie v ostravském Verheul centru. Očekáváme rozvoj kognitivních a pohybových vzorců chování s důrazem na vnímání vlastního těla, rozvoj psychomotoriky s využitím dotekové terapie a masáží. Těšíme se, že se tam opět posune ve svém vývoji. Jsme vlastně přesvědčeni, že usilovnou prací a se všemi těmi úžasnými terapeutickými možnostmi, které jsou v současné době k dispozici, to celé zvládneme a postavíme Teu na nožky a ona se začlení do normálního života.

Předem vám děkujeme za zvážení pomoci.

Mějte pěkné dny.

Teinka s rodinou

Příběh je již zafinancován

Není skladem

X