Sbírka pro Tinku

Sbírka pro Tinku

Tinka trpí vzácným CFC syndromem, který se vyznačuje mnoha poruchami. Děti nechodí, nemluví nebo mají poruchu příjmu potravy, mentální zaostalost, oční vada, malý vzrůst, kožní problémy a další vady.

Aktuální částka28 500 Kč

Cílová částka30 000 Kč

Popis

Tinka trpí vzácným CFC syndromem, který se vyznačuje mnoha poruchami. Děti nechodí, nemluví nebo mají poruchu příjmu potravy, mentální zaostalost, oční vada, malý vzrůst, kožní problémy a další vady. Tinka díky pravidelným rehabilitacím a pobytům v lázních Klimkovice, které ji posouvají kupředu a využíváme speciální program REHA MOTION, který ji pomohl tak moc, že Tinka začala chodit, bohužel stále nemluví a nejí. Problém s příjmem potravy se řeší tak, že má zaveden tzv.  PEG a je odkázána na krmení injekčními stříkačkami a nutriční pumpou, na kterou je napojena každou noc kontinuálně. Nově začala mít Tinka záchvaty epilepsie a musí užívat pravidelně léky.

„Čekala jsem, že čím bude větší, tím budeme méně navštěvovat doktory, ale zatím nám jen přibývají a pro mne jako matku samoživitelku bez jakékoliv pomoci je to velmi náročné a občas bojuju sama se sebou. Ale Tinka je mé všechno a každý malinkatý pokrok je velký úspěch a dělá mi radost, jaká je bojovnice a dříč.“

Maminka JANA

X