Sbírka pro Dominika

Sbírka pro Dominika

Dobrý den,

chtěla bych vás požádat o laskavost. Jsem matka samoživitelka dvou dětí Vanessa (4roky) zdravá, syn Dominik (2,5r) diagnostikovaný PAS. Žijeme v pronajatém bytě 2+1, nájemné + energie činní 11 720 Kč. Pobírám na děti alimenty ve výši 6 000 Kč. Doposud jsem pobírala rodičovský příspěvek ve výši 10 000 Kč, což mi pokrylo část bydlení. Jenže kvůli výši RP jsem ke dni 28.02.2022 svůj rodičovský příspěvek vyčerpala. Synova diagnóza vyžaduje neustálou péči a, tudíž mi není umožněno chodit do zaměstnání a ani není možné ho umístit do MŠ. Zažádala jsem si tedy o příspěvek na péči, který aktuálně je pozastaven z důvodu šetření. Aktuálně jsem odkázaná hradit nájemné z alimentů a příspěvku na bydlení, který je ve výši 4 769 Kč.

Dominik momentálně ve věku 2,5 let je plně na plenkách, neverbální (nemluví a nerozumí řeči), mívá záchvaty, je hyperaktivní, často nepřítomný, nerozezná známé tváře od cizích a nesamostatný. Dle oborníků se aktuálně pohybuje v rozmezí 9–14 měsíců. Potřebuje neustálý, nepřetržitý, každodenní dohled. Kvůli jeho nespavosti v noci, nám bylo doporučeno specialistou koupit bezpečné lůžko pro dítě s PAS. Nacházím se tedy v situaci, kdy nejsem schopná zajistit finanční prostředky dětem na jídlo, hygienické potřeby, dceři hradit školkovné a stravné a ani na bezpečné lůžko pro syna, které by mohlo přiblížit jeho život k běžnému životu zdravého dítěte.

Toto bezpečné lůžko je navrženo s pevnou, vysokou, uzavíratelnou konstrukcí, jelikož z běžné postýlky syn sám vylézá, a to i v noci kdy spím, a ohrožuje tím sebe a ostatní členy domácnosti. Dále by lůžko také posloužilo k uložení syna přes den, abych všechny domácí práce a jiné činnosti, jako je například vaření, nemusela odkládat na večerní hodiny, kdy se mi podaří syna uspat.

Předem moc děkuji za vaši pomoc!

maminka Lenka

Aktuální částka100 Kč

Cílová částka15 000 Kč

X